Mobilní dům jako rozumná investice

Pokud žádáte maximální komfort na minimální velikosti pozemku, je mobilní dům řešením právě pro vás. Mobilní domy se stávají v dnešní době více než žádané. Je tomu tak nejen v důsledku omezeného množství staveních pozemků a rostoucích cen za nemovitosti i materiály, ale mobilní domy navíc nepodléhají kolaudačnímu řízení. Není tak zapotřebí stavebního povolení, postačí jen územní souhlas s umístěním mobilního domu na konkrétním pozemku.

Jaké náležitosti musíte před umístěním mobilního domu splnit?

Jelikož se nejedná o stavbu v pravém slova smyslu, není zapotřebí tolik byrokracie a papírování jako s klasickou stavbou. K umístění mobilního domu na pozemek stačí územní souhlas, doklad o vlastnictví pozemku a stanoviska vlastníků technické a dopravní infrastruktury. Výrobce mobilního domu vám vystaví prohlášení o splnění všech technických norem a zjednodušenou technickou dokumentaci k mobilnímu domu.

Výhody celoročních mobilních domů

Jde o velmi kvalitně zateplené stavby s dvojitými vakuovanými skly v oknech a dveřích. Mobilní domy nejsou pevně spojeny se zemí, což umožňuje jejich přemístění pomocí manipulačního podvozku s nápravami. Součástí je i oj s přípojným zařízením. Mobilní domy lze využívat celoročně nebo sezónně.

Prostorové rozlišení mobilního domu

Běžné mobilní domy se zhotovují ve velikosti 9 x 3 metry. Záleží však na přání konečného zákazníka. Mobilní domy tak mohou nabýt šířky od 2,5 do 4,9 metrů a délky od 4 do 15 metrů.

Budete se cítit jako ve zděné stavbě

Díky speciálním izolacím a vnitřnímu vytápění nebudete cítit rozdíl. Mobilní domy lze vybavit plynovou přípojkou, elektrickou přípojkou, krbem nebo solárními panely. Pokud není možné se napojit na elektrickou přípojku můžete si pomoci i elektrocentrálou. Tyto nízkoenergetické stavby simulují např. byty o velikosti cca 50 m2. Mají vlastní sociální zařízení, ložnici i kuchyň včetně obývacího pokoje. Součástí mobilního domu může být i terasa.