Skleněné fasády jsou v moderní době velmi oblíbeným prvkem

Architektura se neustále vyvíjí, přicházejí různé módní trendy a novinky. Kromě tradičních materiálů, jako je cihla nebo ocel se v 21. století využívá také sklo. Fasáda je také reprezentativním prvkem, je nutné myslet také na estetickou stránku celé věci. Skleněný materiál v sobě snoubí obojí, eleganci a praktičnost. Výhodou je dlouholetá životnost a nenáročná údržba, dvě důležité otázky spojené s náklady na provoz jsou tak vyřešeny. Sklo je vlastně dílem přírody, splňuje tedy všechny nároky dnešní doby. Nezatěžuje životní prostředí, je ekologické a velmi praktické v mnoha odvětvích života. Dáte mu také šanci?

CRP service

 

Moderní technologie zajišťují efektivitu

Velkou předností je také přínos skla pro energetickou efektivitu budovy. Skleněné fasády, které jsou vyrobeny moderními metodami, umožňují výrazně snížit náklady na vytápění během zimních měsíců díky výborné izolaci. I proto se hodí pro komerční prostory, využívá se v business a shopping centrech a splňuje všechny nároky moderního bydlení. Využívá se proto i v rezidenčních prostorách, kde vytváří velmi příjemné prostředí. Propouští světlo do interiéru, přitom izoluje hluk zvenčí. Přináší tak klidná odpoledne majitelům obytných nemovitostí a snižuje náklady spojené s osvětlením. Stačí si vybrat barevnou kombinaci, která vhodně ladí se zbytkem zástavby. Vzorník barev nabízí zajímavé možnosti. Velmi jednoduše řečeno, sklo má v dnešní architektuře naprosto nezastupitelnou úlohu.

Sklo v roli ideálního materiálu

Ekologický materiál, který je nenáročný na údržbu a lze si jej libovolně přizpůsobit. Sklo provází lidstvo už desítky generací a metody jeho výroby jsou stále dokonalejší. U skleněných fasád se počítá také s bezpečnostními fóliemi, kotvení pomocí skrytých roštů znamená plusový bod pro estetickou stránku. Je zajištěna také přirozená cirkulace vzduchu, která je pro zdraví lidí pohybujících se v budově zcela nezbytná. Sklo působí na první pohled velmi lehce a nabízí řadu výhod v porovnání s klasickou betonovou zástavbou. V čem jsou jeho další výhody?

  • Denní světlo je všude kolem, má vliv na duševní pohodu. To je plus i pro kancelářské prostory.
  • Odolnost vůči nárazu. Bezpečnost je prvořadá, zvláště v místě, kde se pohybuje mnoho lidí.
  • Potlačení hluku. Prostředí, kde vládne hluk, poškozuje dlouhodobě zdraví a zvyšuje stres.

Udržitelnost je hlavním tématem

Skleněné fasády jdou ruku v ruce s moderním světem, nezatěžují přírodu a směřují tak k dlouhodobé udržitelnosti, neboť jsou z recyklovatelného materiálu. Vytváří zelené budovy v pravém slova smyslu, přivádí do interiéru dostatek denního světla, ale současně neoslňují a v letních měsících nezvyšují teplotu, což by jinak znamenalo vyšší náklady na klimatizaci prostor.