Dřevěná terasa podtrhne design vašeho domu

Dřevo je jako podlahovina na terasu rodinného domu velmi oblíbené. Dřevěné terasy se vyrábí z evropských i exotických dřevin. Aby byla venkovní podlaha odolná proti povětrnostním vlivům, je nutné terasy vyhotovit z dřevin prvotřídní kvality a jakosti. Firma Terasy Jelínek vyrábí nejčastěji terasy ze sibiřského modřínu, finské borovice ThermoWood a evropského modřínu. U zákazníků jsou kromě toho oblíbené také exotické dřeviny (Bankrasi, Massaraduba, Ipe, Bangkiria, Merabau). Ty jsou nejen odolné, ale navíc mají netradiční design.

 

Veškeré používané dřeviny jsou odolné a trvanlivé. Poradí si s vodou i mrazem. Důležité je, aby byla podlaha kvalitně provětrávána. Z toho důvodu technici při pokládce používají speciální rošty, které zamezí přímému styku podkladu se dřevem. Pak mají prkna prostor, aby mohla dostatečně dýchat. Rošty jsou vyrobené z podkladových hranolů. Ta jsou vždy ze stejného materiálu jako samotná terasová prkna, aby pracovaly stejnoměrně.

Terasy Jelínek

Jak se dřevěné terasy montují

Dřevěné terasy k rodinným domům se montují dvěma způsoby. Častěji se při montáži využívají speciální nerezové vruty. Druhou možností je využít takzvané clipy. Těmi se spojují jednotlivá prkna. Mezi prkny se nechávají mezery, aby dřevo mohlo pracovat tak, jak je to pro něj přirozené. Odbornou montáž samozřejmě zajistí firma.

 

Ačkoliv je na terasy používaný nejkvalitnější materiál, postupem času každé dřevo zešedne vlivem počasí. Z toho důvodu firma nabízí také servis dřevěných teras. Terasu vám v rámci servisu nejen vyčistí, ale také zrenovují pomocí speciální techniky. K obnovení původního vzhledu používají odborníci kartáčové stroje, které odstraní veškerou nečistotu a původní zašlou povrchovou úpravu. Poté dojde k zabroušení a ošetření nátěrem olejové vrstvy. Olej může mít různé odstíny dle přání zákazníka.

Rozsáhlá renovace zajistí větší životnost

 

Firma je schopna zařídit i rozsáhlejší renovaci dřevěných teras, která si žádá také výměnu nerezových vrutů, případně podkladových hranolů nebo jednotlivých prken terasy. Vždy záleží na tom, v jakém stavu je terasa, možnostech renovace a samozřejmě také na požadavcích zákazníků. Díky renovaci zajistíte vaší dřevěné terase mnohem delší životnost.

 

Po zásahu zkušených truhlářů bude terasa opět vypadat jako nová. Proškolení technici vám poradí vhodnou povrchovou úpravu dřeva, a to nejen na terase. Rádi vám poradí také ohledně pergoly, altánu nebo například schodiště.  Kromě perfektně odvedené práce dostanete také doporučení na vhodné prostředky pro běžnou údržbu dřeva.