Mechové stěny jako interiérové dekorace

Pohled do zeleně uklidňuje, rád jej má snad každý. Po dnu, který strávíte v kanceláři, je vhodné zajít na procházku do nejbližšího parku a užívat si klid ve spojení s přírodou. Chtěli byste mít doma také rozkvetlou zahradu? Jistě, je to příjemná představa, ale jednoduše nemáte dostatek času na náročnou údržbu. Nabízí se různá řešení, kdy se o domácí zeleň téměř nemusíte starat. Už jste někdy slyšeli o mechových stěnách? Na západ od našich hranic je to zajímavý trend, který se pozvolna dostává také k nám. Pojďme si jej společně představit a zjistit, jaké výhody nabízí.

Graseko

Vhodné řešení také pro nováčky

Koníček zvaný pěstitelství, starost o zahrádku, okrasná flóra jako pýcha domácnosti. Je to splněný sen, který obdivují všechny návštěvy a sousedé. Mechové stěny jsou alternativou pro nováčky, kteří ještě nemají se zelení příliš mnoho zkušeností a obávají se neúspěchu. Nabízí vhodné řešení i pro majitele nemovitostí, jejichž volný čas nedovoluje péči o rozkvetlou zeleň. V čem spočívají hlavní výhody mechové stěny?

  • Minimální péče. Tohle je vlastně zahrada plná zeleně, kterou nemusíte hnojit ani zalévat.
  • Skvěle oživí každý prostor. Hodí se do obýváku, pod pergolu nebo také do kanceláří.
  • Vydrží dlouhé roky. Pokud preferujete trvanlivost s téměř nulovou údržbou, jste tu správně.

Oblíbený design a pestrý výběr

Máte více různých možností volby, protože mechové stěny jsou doslova jako umělecké obrazy. Existuje mnoho stylů, ze kterých si můžete připravit svou vlastní koláž. Preferujete klasiku v podobě mechu na překližce nebo dáváte přednost kovovému rámu? Obě varianty jsou zde k dispozici. Na výběr je také plochý, kopečkový nebo lišejníkový mech. Právě kopečkový mech je favoritem mnoha domácností, protože jeho sytá zeleň fenomenálně prodchne celý prostor a vytváří také populární 3D efekt. Příroda může být s vámi i ve velkých městech nebo tam, kde je jinak jen omšelá kancelářská šeď. Je to vhodné řešení také pro různá nákupní centra a obchody, obrazy z mechu vnesou útulnost i do restaurací či kaváren.

Přírodní prvky ocení každý

Jsou moderní a také osvěží každý prostor, mechové stěny jsou nadčasové a mohou na svém místě zůstat i celou generaci. Samozřejmě platí, že květiny nebo rozkvetlá zahrada jsou další level, ale na druhou stranu, s touto nádherou nemusíte mít prakticky žádnou starost. Snad jen, když se na ni bude chytat prach, můžete jej jednoduše vysát fénem. Stabilizovaný vysušený mech nechce žádnou vodu, a dokonce ani nepotřebuje denní světlo. Při jeho instalaci proto nemusíte přemýšlet nad tím, kde je umístěné okno a odkud budou dopadat sluneční paprsky. Žádné toxiny nebo konve plné vody, které se mohou převrhnout a také žádný zahradník na plný úvazek. Tuhle zeleň zvládnete udržovat na výbornou sami, a to i v případě, že vám doma odešel kaktus a nepovažujete se za zdatné pěstitele.

Výborné akustické vlastnosti jsou výhodou

Pestrá paleta barevných odstínů nepatří mezi jedinou výhodu mechových stěn. Velkým plusem jsou také akustické vlastnosti tohoto uměleckého díla, které oceníte ve všech kancelářských prostorách. Jednoduše řečeno, mechy pohlcují okolní hluk a dopřejí vám klidnou chvilku plnou relaxace, která je v dnešní době tolik potřebná. Hodí se ale i do dnešních domácností. Pokud nemáte čas na fialky, gerbery nebo fíkusy, stanou se tyto zelené stěny vhodnou dekorací interiéru. Betonová šeď nikoho nebaví, působí fádně a smutně. Pohled do zeleně uklidňuje a léčí oči, to jsou věci, které mají i svůj vědecký základ. Ostatně, vyzkoušejte si je někdy sami na sobě, příležitostí se nabízí mnoho!