Jak na moderní obložení fasády pro vaši novostavbu

Moderní nízkoenergetické domy i dřevostavby jsou stále častěji oblíkány do moderních fasádních systémů, které nejen skvěle vypadají, ale také vynikají dlouhou životností a minimální údržbou.

Proč vybírat fasádní systémy

Přemýšlíte, do kterého kabátu svůj vysněný dům obléknete? Co vybrat moderní fasádní systémy? Fasádní systémy umožní hru různých kombinací. Geometrická krásy dokáže vyzdvihnout dům uprostřed moderní zahrady a dokonale souzní s okolní zástavbou.

V minulosti se často používalo pro obložení domu dřevo nebo kámen. Moderní fasády sází na ušlechtilý materiál, jako je například hliník. Tento materiál dokáže opláštění stavby nabídnout životnost, kterou nenahradíme žádným jiným materiálem.

Velmi moderní je kombinace hliníkové střechy a hliníkové fasády. Hliník je rezuvzdorný materiál, vynikající neobyčejnou odolností. Na střeše hravě odolá i silnému krupobití a nereaguje na UV záření.

Moderní střechy a fasády s nízkou hmotností

Stavíte moderní dřevostavbu a rádi byste použili moderní prvky na střechu a fasádu, přesto se bojíte, že by mohlo dojít k nepříjemnostem, spojeným s vysokou hmotností opláštění? Hliníkové fasády vynikají neuvěřitelně nízkou hmotností. Díky tomu nemusí být stavební konstrukce staticky naddimenzovaná.

Kamenný obklad

Dalším oblíbeným prvkem při obložení fasády je kamenný obklad. Ten nemusí být nutně přírodní. Přírodní kámen je limitován svými barvami, umělý kámen nabízí nepřeberné množství barevných odstínů a vyniká lehčí hmotností.

Jak je to s pravým kamenným obkladem

Pravý kamenný obklad se skládá z naštípaných kousků přírodního kamene. Tyto kusy se nařezávají na tenké pásky a lepí se pryskyřicí. Obklad se pak snadno a rychle lepí na připravený poklad fasády. Formáty pravého kamene jsou nejčastěji ve formátu typu Z nebo pravidelného obdélníku.

Umělý kámen

Obklady z umělého kamene jsou vyrobeny z lehčené betonové směsi. Obrovská výhoda imitace kamene je neomezená škála barev a struktur, které v současnosti můžeme na trhu najít. Výrobci dokážou přizpůsobit obklad pro jakoukoli fasádu. Velmi oblíbený je umělý obklad také na opěrných zídkách, plotech, altáncích, krbech, garážích nebo samostatných parkovacích stáních. Díky použití stejného obkladu na fasádě i na dalších stavbách v zahradě, docílíte dokonalého sjednocení exteriéru.

Dřevo

Fasádní obklady ze dřeva mají dlouhou životnost a propůjčí domu neobyčejný moderní a útulný vzhled. Dřevo odolává UV záření, a je odolné vůči povětrnostním vlivům. Fasádní obklady ze dřeva se používají ve světlých odstínech, architekti dávají dřevu možnost přirozenému zešednutí, které propůjčí každé stavbě osobitý vzhled.

Dřevěnou fasádu však lze natřít olejovými lazurami, zabraňující zešednutí dřeva a praktickému sjednocení s dalšími dřevěnými stavbami na vašem pozemku, jako jsou například pergoly, altány, přístřešky na auta a podobně.

Dřevo vyniká lehkostí, proto není nutné naddimenzovat stavební konstrukci. Dřevo se na fasádu opevňuje tenkými nerezovými hřebíčky, většinou vodorovně na předem připravený rošt z hranolků, které jsou připevněné na zateplení domu, nebo přímo na stěnu domu.