Čím si vás dřevostavba okamžitě získá?

Dřevostavba je populárnější rok od roku, den ode dne. Každý den vyroste minimálně jedna, jejich obliba jde raketově nahoru ruku v ruce se stále větším povědomím o tom, jaké výhody s sebou přináší. Čím si dřevostavba okamžitě získá i vás?

Můžete bydlet během několika měsíců

V porovnání s klasickou stavbou ze současných stavebních materiálů je dřevostavba podstatně rychlejší. Pokud na vlastní bydlení spěcháte a chcete ve svém bydlet pokud možno co nejdříve, pak je dřevostavba ideální volba.

Domynaklic.net

Jaké výhody přináší dřevostavby?

Ušetříte peníze

Úspora času není jediná výhoda. Dřevostavby se mohou pyšnit také tím, že vás po finanční stránce vyjdou levněji. Nezanedbatelně nižší cena, kterou tak budete muset vynaložit za postavení svého vysněného domu bude určitě jedním z důvodů, proč se do dřevostavby okamžitě zamilujete.

Neváže se na počasí

U klasické stavby se hodně ohlíží na počasí. Kdo někdy stavěl dům svépomocí, ten by to jistě potvrdil. Tady máme další velkou výhodu, kterou dřevostavby přináší. Nejsou totiž závislé na počasí a stavět se tak může začít v podstatě kdykoli. To celkově ovlivní dobu, po kterou budete na své bydlení čekat.

Ekologické bydlení

Nesmíme zapomenout zmínit další benefit a tou je ekologičnost. Není žádným tajemstvím, že dřevostavby představují ekologické bydlení. Hlavní roli zde hraje dřevo, které je v porovnání s jinými materiály nejen při těžbě, ale také při přepravě podstatně menší emise. Věděli jste, že pro zpracování dřeva je potřeba 3-5x méně energie nežli na kterýkoli jiný materiál?

Méně odpadu

Při stavbě vzniká také mnohem méně stavebního odpadu. I to lze brát jako velké plus. Likvidace vzniklého odpadu pak vyjde finančně mnohem méně nákladněji.