Tipy na luxusní zahradní posezení

Léto, i to babí, už skončilo a tak nastal ideální čas na úpravy a vylepšování vašeho zahradního posezení. V článku jsme pro vás sepsali několik zajímavých tipů, jak ze své terasy, altánu, balkonu nebo zahrady vytvořit dokonalou oázu klidu a harmonie. Možná je některý z nich jako stvořený pro vás.

Základ venkovního posezení? Kvalitní a odolný nábytek

Základem každého venkovního posezení je zahradní nábytek. Pokud chcete, aby vám vydržel několik sezón a přitom stále vypadal jako nový, věnujte jeho výběru dostatečné množství času, stejně jako výběru domu se zahradou. V nabídce e-shopů i kamenných obchodů najdete zahradní nábytek ze dřeva, kovu, plastu, ale i ratanu nebo bambusu. Právě bambusový nábytek je hitem posledních sezón. A není se čemu divit. Nábytek z bambusu je mimořádně stylový, dobře se s ním manipuluje, snadno se udržuje a pokud o něj budete správně pečovat, vydrží vám několik let. 

 

LONDONLIGHT.CZ

Pokud si ujíždíte na jednoduchém a čistém designu, pak je pro vás skvělou volbou kovový nábytek. Také se snadno udržuje a díky antikorozním úpravám je téměř nesmrtelný. Zapomenout nesmíme ani na dřevěný nábytek, který je stylový, spolehlivý a do venkovního posezení rozhodně patří. Dřevěný nábytek se hodí v podstatě ke všemu a ani jeho údržba není nikterak náročná. Kromě klasického dřeva můžete sáhnout po exotice, jako je například teak, meranti nebo akácie.

Investujte do venkovní kuchyně

Plánujete na zahradě nebo terase pobývat v podstatě od jara do podzimu? Pak si pořiďte nejenom gril nebo stylové ohniště, ale rovnou celou venkovní kuchyni. Hitem jsou venkovní kuchyně a zahradní architektura vybudované v souladu s přírodou. Taková venkovní kuchyně by měla být, stejně jako ta klasická, vybavená dřezem, lednicí i varnou deskou. Umístěte ji tak, aby byla krytá střechou a chráněná před venkovními živly. Venkovní kuchyň má mnoho podob – může být plně zděná, je možné ji poskládat z univerzálních modulů nebo si ji nechat vyrobit na míru. Okolí venkovní kuchyně vám pomohou doladit obkladové pásky.

Nezapomeňte na stylové doplňky

Při proměně a zařizování venkovního posezení nezapomeňte na stylové doplňky, které zahradní sezení dotáhnou k dokonalosti. Měkké sedáky a kopa polštářků vám zajistí pohodlné sezení. Hřejivé deky a plédy vás udrží v teple, až se večer ochladí. Drobné dekorace, jako jsou různé svícny, lucerny, sošky a figurky, přidají celému zákoutí na útulnosti. 

Rozzařte své večery designovým osvětlením

Útulnou atmosféru vykouzlíte i vhodně zvoleným osvětlením. Venkovní světla můžete použít nejen k osvětlení terasy, ale i nasvícení zahradních cest nebo pro noční zvýraznění některých stromů, keřů a záhonů. K osvětlení terasy se perfektně hodí světelné řetězy s velkými žárovkami, lucerny, lampiony, ale i různé designové osvětlení, které terase dodá punc luxusu. Venkovní osvětlení by mělo být dostatečně silné, aby zvládlo osvítit prostor se stolem i koutek s grilem.

Obklopte se přírodou

K venkovnímu posezení neodmyslitelně patří příroda. Proto svou terasu, pergolu či altán nezapomeňte doplnit o popínavé rostliny a květiny v truhlících a květináčích. Pnoucí trvalky se za pár let krásně rozrostou a vytvoří vám v okolí posezení přirozené stínění. Rostliny v květináčích a truhlících vám venku porostou v podstatě samy. Vybírejte rostlinky různých výšek, barev i textury, abyste venkovnímu prostoru dodali tu správnou hloubku.