Renovace podlah a jak s tím naložit

Dřevo je vynikající stavební materiál prakticky od pradávna. Lidé si z něj stavěli nejen své příbytky, zámky a šlechtická sídla, ale ze dřeva máme zhotovený i nábytek a jiné dekorace našeho interiéru. Parketová podlaha není ničím výjimečným. Je to dokonalá a pevná podlaha, která nám může v našem domě nebo bytě udělat nejen svou službu z praktického hlediska, ale můžeme tak mít dokonce skvělou podlahovou mozaiku z různých druhů dřeva. Ale i dřevo stárne a pokud jsme schovali parkety pod koberem v domnění, že to bude nejlepší řešení, jako řešení se zde nabízí skvělá renovace podlah. Takže renovace podlah ze staré a zašlé podlahy může udělat opět krásnou parketovou podlahu.

Renovace parket Praha

Profesionální a spolehlivá firma

Určitě chceme mít svůj dům nebo byt útulný a takový, jaký si vlastně představujeme. Mnozí dávají přednost spíše novějším a modernějším materiálům, jako je například korek nebo laminát. Dřevěné podlahy jaou ale stále velmi oblíbené a mají své příznivce, takže schovávat pod koberec dokonale zrenovované parkety by byla přece jen škoda.

Oslovit bychom ale pro renovaci měli především spolehlivou a profesionální firmu, která se renovací podlah zabývá. Jen tak budeme mít pevnou a krásnou podlahu na dlouhou dobu. Pokud bychom se toiž pustili do renovace sami, mohlo by se stát, že naše laická neodbornost takové podlaze spíše ublíží. Technik firmy přijede na místo a zhodnotí stav podlahy. Pokud nevykazuje stopy hniloby anebo pokud není nenávratně poškozena, můžeme se směle pustit do renovace.

Co lze od renovace očekávat

Spolehlivost firmy, jejich profesionalitu a zkušenosti si můžeme zjistit například z referencí nebo si lze vybrat firmu i na doporučení. Každá nám ale jistě nabídne spolehlivé a kvalitní služby v této oblasti a my bychom měli být spokojeni. Každá renovace podlah nebo jiné dřevěné podlahy nám může udělat z nudného interiéru dokonalou a příjemnou místnost, kde se budeme cítit spokojeně a příjemně. Z parketové podlahy totiž můžeme mít dokonce netradiční, ale velmi lákavou mozaiku, která je poskládána z několika druhů dřeva a vytváří tak dokonalé kombinace. Už mistři svého řemesla v dobách středověku a renesance věděli, jak má takové dílo vypadat a šlechtická sídla tak vypadala úchvatně.

Jak tedy na samotnou renovaci

Pokud jsme se pustili s pracovníky firmy do díla, museli jsme nejdříve odstranit veškerý nábytek z místnosti. Můžeme tak zjistit, v jakém poškození jsou místa pod nábytkem nebo v těžko dostupných místech. Začínáme broušením, které nám spolehlivě odstraní veškeré nečistoty a mastnotu, ale především starý lak a nátěr. Broušením tak lze odstranit jemné rýhy například od domácích mazlíčků, podlaha také může změnit odstín, což je v určitých směrech výhoda a dokonce se díky broušení může zmenšit až o 2mm. Na výsledek to ale nemá žádný vliv a dokonce bychom to ani jako laik nepoznali.

Dále je nutné odstranit i jiné vady, jako mezery mezi jednotlivými prkny, dolíky a podobně. To se provádí tak, že se celá plocha podlahy nebo jen postižená místa, vytmelí speciálním tmelem pro to určeným. Jakmile dobře vyschne, můžeme pokračovat v renovaci opět broušením. Tentokrát do hladka. Musíme si uvědomit, že jak bude v této etapě renovace podlah podlaha vybroušená, takový bude mít výsledný obraz. Nakonec se musím parkety očetřit voskem nebo lakem, což je chrání před mechanickým poškozením, ale i před jinými vlivy a prodlouží jejich životnost.