Přemýšlíte o novém bydlení

Přemýšlíte, zda si nechat postavit svůj vysněný dům tzv. „na klíč“, nebo je lepší koupit nový rodinný dům z realitní kanceláře? Dům na klíč má řadu výhod, pokud máte dostatek času k nastěhování.

Petr Šoustal

Jaké výhody má stavba domu na klíč?

Být majitelem krásného a moderního rodinného domu je tajným snem každého z nás. Proč ale svůj sen pouze snít? Podívejte se do nabídky rodinných domů na klíč, nebo se podívejte na aktuální nabídku rodinných domů v mé realitní kanceláři, které jsou k dispozici v olomouckém kraji.

Pokud se rozhodnete pro stavbu rodinného domu takzvaně na klíč, pak získáte celou řadu výhod. Klíčem k úspěchu je ale výběr vhodné stavební firmy, která má se stavbou rodinných domů na klíč bohaté zkušenosti. Pak je stavba i zděného domu rychlá a efektivní, i když stále rychlejší bývá stavba dřevostaveb. U nich totiž odpadá problém se stavbou v zimních měsících.

Při výběru stavební firmy se nebojte ptát na ty nejmenší detaily

Jestliže se rozhodujete pro stavbu rodinného domu na klíč, pak se nebojte své vybrané stavební firmy zeptat na detailní informace o domě, jeho technických i další možnosti, jako je například zněna půdorysu domu, popřípadě radu, jak dům postavit do vámi vybraného pozemku i jak bude dům fungovat během následujících let. Je dobré také zjistit stavební postupy a nepodcenit výběr stavebních materiálů. Je dobré, nechat si od stavební firmy vysvětlit klady a zápory vámi vybraných stavebních materiálů. Nebojte se ptát na cokoliv. Stavební firma by vám měla zodpovědět všechny vaše dotazy.

Odborná firma má mít totiž bohaté zkušenosti s výstavbou rodinných domů na klíč a o vaše bydlení se bude starat od projektu po kolaudaci. Zajistí všechny potřebné subdodávky, ručí za jejich komplexnost, vzájemnou provázanost i funkčnost. Řešení jakýchkoli úprav a jejich souvislostí je tak mnohem snazší. Rizika „uvnitř“ průběhu stavby dřevostavby vás nijak nezatěžují a výsledek máte přikrytý jedinou smlouvou.

Výhoda koupě rodinného domu od realitní kanceláře

Jestliže vás tlačí čas a potřebujete se nastěhovat ideálně ihned, (to znamená do několika měsíců) ještě zbývá varianta dřevostavby na klíč. Pokud si však neradi pohráváte s myšlenkou, že byste zrovna vy museli řešit výběr kachliček do koupelny či typ podlah a jiných důležitých doplňků, pak je pro vás nákup již postaveného rodinného domu skvělou variantou. V mé realitní kanceláři máte na výběr nové rodinné domy i starší domy v různých etapách rekonstrukce. Při osobní prohlídce vám řeknu veškeré klady a zápory vámi vybraných nemovitostí, spočítám nejlevnější hypotéku a zajistím hladký průběh koupě vaší nemovitosti.