Perfektní podlahu v domě na klíč zajistí litá podlaha

Výstavba rodinných domů na klíč v současné době stále roste a investoři přemýšlejí, jaký typ lité podlahy zvolit. Představujeme vám ideální způsob, jak svůj dům odizolovat pěkně od podlahy a navodit v něm příjemnou atmosféru.

Dům na klíč s chytrou podlahou

Počet výstavby domů na klíč neustále roste. Stavební firmy nabízejí investorům mnoho variant výstavby domů a typů materiálů, které v současnosti představují rychlý způsob výstavby a zároveň jsou šetrné k vaší peněžence i životnímu prostředí. Stejně, jako řešíte výběr střechy, zateplení i způsobu vytápění, je nutné řešit také výběr správné podlahy.

 

Pokládka podlah Praha

Lité podlahy jsou nejlepším, nejjednodušším, nejrychlejším a nejlevnějším řešením. Zvláště v místech, kde se vyskytuje zvýšená vlhkost, například pozemky u lesa, v blízkosti vodotečí, nebo v údolí. To jsou aspekty, které doslova volají pro použití kvalitních litých podlah, které zajistí odolnost materiálu proti vlhkosti a dům odizolují od spodního chladu.

Lité cementové podlahy

Lité cementové podlahy jsou nejekonomičtějším řešením pro vaši stavbu. Provádí se na bázi cementového pojiva. S tímto lze během pár hodin dosáhnout perfektně rovných podlahových ploch s vynikající pevností bez obav z toho, že by zvýšená vlhkost napáchala v objektu škody. Litá podlaha je dokonale rovná a zároveň velmi pevná i bez použití ocelové výztuže. Lité cementové podlahy se dobře aplikují i kolem radiátorů a jiných zapeklitých míst. Navíc jsou dobře vodivé pro podlahové topení.Pokud uvažujete o tomto druhu topení, tak si určitě přečtěte článek o výhodách a nevýhodách podlahového topení.

Lité anhydritové podlahy

Anhydritová podlaha je velmi oblíbenou a stále žádanější podlahovou krytinou, která představuje skvělý poměr mezi kvalitou a cenou a zároveň způsobem pokládky. Anhydritové podlahy se realizují jako lité betonové podlahy. Používaná směs je vyrobena ve stavu vysoké tekutosti – konzistence F6. Takto se označují samozhutnitelné betony. Díky samozhutnění se v betonu vyskytuje jen minimální množství vzduchu a pevnost anhydritových podlah je tak podstatně větší než u klasického betonu.

Anhydritová podlaha je ta nejlepší volba pro betonovou podlahu do bytu nebo rodinného domu, často jsou také anhydritové podlahy využívány pro vyrovnání nerovných podlah. V případě podlahového topení představuje tato podlaha nejlepší řešení. Je možné ji aplikovat v minimální výšce, do 35 mm a má výbornou tepelnou vodivost. Jako investor se vyhnete i dilatování topných okruhů, což je u cementových podlah nezbytné.

Rada na závěr

Krása podlahy se většinou posuzuje jen podle položené krytiny, která je viditelná na první pohled. Aby byla podlaha skutečně rovná, je nutné mít dobře položený základ. Aplikace lité podlahy vyžaduje zkušenosti, použití ideální směsi a použití profi pomůcek. Obraťte se na nás pro aplikaci litých podlah a zajistěte si dokonale rovnou podlahu, na kterou můžete položit vinyl, dlaždice, dřevo i ostatní oblíbené podlahové krytiny.