Kvalitní rozvody vody a odpadů v domě zajistí zkušený instalatér

Každá práce má své odborníky a specialisty. Jsou to lidé zkušení, mají praxi a dovedou si v dané oblasti poradit prakticky kdykoliv. Ovšem tohle nemusí platit vždy a na určité maličkosti není specialista potřeba, postačí, když bude mít šikovné ruce. Instalatér je odborník, který je potřeba zejména při montáží rozvodů vodoinstalace a odpadů, ale jejich šikovnost je vyplatí i v případě montáže sprchové baterie, vyčištění a nasazení nového těsnění, montáži sprchového koutu a podobně. Mnozí si totiž na tohle jednoduše netroufnou a tak je instalatér odborníkem na pravém místě. Navíc takové profese, jako je třeba instalatér nabízejí své služby NONSTOP, tedy 7 dní v týdnu/ 24 hodin denně.

Instalatérství Praha

Ucpané odpady

Bohužel se stávají i případy, kdy může být v bytě kvalitně a dobře proveden rozvod vodoinstalace, ale po letech se objeví problém s ucpanou kanalizací. I tyto problémy může spolehlivě vyřešit instalatér, protože pokud se objeví v domě nepříjemný zápach a splašková voda například ve dřezu nebo na wc špatně odtéká či neodtéká vůbec, znamená to, že jsou odpadní trubky ucpané. Problém může být jednorázový a dá se vyřešit. Pokud se ale problém vyskytuje častěji, je to docela komplikace. Instalatér si jistě poradí v každé situaci, problém s ucpanou kanalizací může vyřešit například vyšroubováním celého odpadu a sifonu. Jsou to především vlasy a žmolky z oblečení, které jsou příčinou neprůchodnosti potrubí. A pokud jsou v domácnosti malé děti, mohou to být třeba i korálky, sponky do vlasů a podobně. Instalatérské péro se používá v případě, že se nedaří ucpaný odpad zprovoznit. Za pokus to určitě stojí a většinou je úspěšný.

Pokud ale nastane situace, kdy si ani instalatér neví rady, je třeba zavolat firmu, která se zabývá čištěním kanalizace. Nejúspěšnější metodou je čištění tlakovou vodou.

A kde hledat příčiny ucpaných odpadů?

Ve většině případů jsou to nevhodné předměty, které jednoduše do odpadu nepatří. Ať už jsou to hygienické prostředky nebo dětské pleny, dále pak nerozložitelné vlhčené ubrousky, ale hlavním viníkem jsou zbytky jídla. Tuk a mastnota z jídla se obalí na stěny potrubí, pak se k tomu přidají další předměty a vytvoří se zatvrdlá krusta, která pak brání průniku splaškové vody. Každý instalatér ví, že tohle do potrubí nepatří.

Co by měl zkušený instalatér ještě umět?

Zkušený profesionál by měl umět samozřejmě základní úkony, které se bezprostředně týkají vodoinstalace. Jde zejména o kapající kohoutek v koupelně, výměna sifonu, zapojení elektrospotřebičů, kde je voda nedílnou součástí, ale musí si umět také poradit s usazením bojleru, s odvzdušněním radiátorů a měl by si umět poradit v případě poruchy nebo havárie vody a topení. Instalatéři jsou rovněž připraveni i na výměnu zastaralého potrubí topného systému. Dnes se jedná ve většině případů o potrubí v mědi. Každopádně jsou tyto služby velmi cenné, protože si dnes už asi nikdo nedovede představit domácnost bez vodoinstalace. Služby profesionálních instalatérů člověk potřebuje také v případě rekonstrukce koupelny nebo kuchyně, ale jejich cenné služby jsou nutné i v případě realizace novostavby a podobně.