Gabionové konstrukce

Gabionové konstrukce a ploty jsou tvořeny ze svařených ocelových drátů s antikorozní úpravou. Konstrukce jsou povrchově upraveny, a to antikorozní úpravou. Tím dosahují velice dlouhé životnosti přibližně kolem 60 až 70 let. Jejich hlavním účelem je vytvoření opěrné gabionové stěny pro přenášení zemních tlaků a proti sesuvu půdy. Dalším účelem je také vytvoření okrasného plotu zástěny, zdi či obložení. Dodávají tak rodinnému domu bezpečnost, soukromí a vynikající hlukové a izolační vlastnosti.

 

Gabion sítě s.r.o.

Výhody a vlastnosti gabionů

Gabiony jsou prakticky bezúdržbové a dokáží odolat i vnějším vlivům. Mezi výhody patří určitě nižší pořizovací cena oproti klasickým konstrukcím. Vytváří přírodní drenáž a tím propouští a absorbují energii vody a tím tak snižují na opěrnou stěnu tlak.  Není je nutné izolovat v porovnání s klasickým kamenným obložením. Nepraskají u nich spáry a ani nezčernávají. Jsou nenáchylné na poškození mrazem a od jiných vlivů, čímž je lze také realizovat v zimě nebo za zhoršených podmínek.

Gabion-site.cz

V České republice zabývají oborem gabionů a jejich realizací, patří Gabion-sítě s.r.o. Firma disponuje certifikáty firemní kvality a k zákazníkům přistupuje s profesionálním přístupem. Zaměstnanci pomohou poradit, navrhnout, a také realizovat gabiony na klíč včetně zemních prací.